PolishEnglishGerman

Osłona aerogeline – OSŁONA

Rozwiązanie technologiczne termo-modernizacji urządzeń, zbiorników, turbin, rurociągów, infrastruktury technologicznej takiej jak zawory, kryzy, zasuwy, pompy, przepusty. Pokrowce produkowane dokładnie na miarę, szczelnie dopasowane jako elementy łatwe w montażu i demontażu. Rozwiązanie zapewniające ograniczenie strat ciepła oraz ochronę BHP pracowników obsługi. Szybki zwrot inwestycji i wielokrotność użytku to bezapelacyjne atuty w porównaniu z standardowymi rozwiązaniami opartymi na osłonach z blachy i wełny mineralnej.

Podejście do danego elementu, na którym ma być zastosowana Aerogeline – Osłona za każdym razem jest indywidualne. Zgodnie z przeznaczeniem i założeniami pracy danego elementu termoizolacyjnego dobrane są składowe produktu – rodzaj wkładu izolacyjnego oraz jego grubość; rodzaj tkaniny wewnętrznej oraz pokryciowej; dobór nici oraz sposobu mocowania danego elementu. Ostateczny produkt dopasowany do elementów technologicznych, działający zgodnie z założeniami i spełniający swoje zadanie.

Osłony termiczne dzięki zastosowanym wkładom termicznym z aerożelu (aerogelu) mogą pracować w temperaturach od -200 st.C do +675 st.C. W warunkach wewnętrznych jak i zewnętrznych w związku z tym, że maty są hydrofobowe i paro-przepuszczalne, a tkaniny powłoki zewnętrznej odporne na różne warunki atmosferyczne jak i chemiczne.

Zalety:

  • łatwe w stosowaniu
  • bardzo cienkie 5mm, 10mm, 13mm (lub wielokrotność tych liczb w zależności od potrzeb) rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła Lambda 0,015 W/mK przy grubości 5mm
  • wyjątkowo elastyczny materiał – można go dowolnie układać, przyklejać, wycinać i mocować
  • hydrofobowe i paro-przepuszczalne właściwości
  • stosowane na zewnątrz lub wewnątrz budynku lub instalacji izolowanej termicznie (rurociągi, zbiorniki, elementy technologiczne)
  • odporny na ściskanie (mata aerożelowa nie traci właściwości termicznych pod naciskiem lub dużym obciążeniem)
  • kompatybilny z innymi materiałami niezbędnymi do realizacji różnych rozwiązań technologinczych