30 września 2010 w Hotelu Zamek Ryn odbyła się konferencja prasowa poświęcona izolacjom termicznym produkowanym przez amerykańską firmę Aspen Aerogels Inc.

W spotkaniu udział wzięli dystrybutorzy i partnerzy firmy Aerogels Poland Nanotechnology Sp. z o.o., przedstawiciele świata naukowego z Politechniki Krakowskiej, projektanci, konstruktorzy, firma doradztwa unijnego Technodat oraz przedstawiciel producenta Aspen Aerogels Inc., v-ce prezydent Michael O'Connor.

Firma APN Sp. z o.o. powstała w Polsce w 2009 roku, a w ciągu zaledwie roku działalności udało się jej uzyskać dla produktu Porogel Medium Spaceloft (do zastosowania w budownictwie i wielu innych gałęziach gospodarki) aprobatę techniczną ITB, atest higieniczny PZH, rozwinąć sieć handlową (17 dystrybutorów), a także zrealizować 25 techniczno-konstrukcyjnych projektów oraz 22 budowlane.

- Naszą misją było wprowadzenie unikatowej technologii izolacyjnej wychodzącej naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na rozwiązania problemów ekonomicznych i technicznych. Naszą wizją jest wprowadzenie aerogelu do powszechnego użytku, wprowadzenie nowej generacji materiałów izolacyjnych jako półproduktów do tworzenia nowych produktów, naszym celem - dostarczanie tych materiałów i zwiększanie ich sprzedaży w kraju i na sąsiadujących rynkach" - powiedział Waldemar Taciak Prezes Zarządu APN Sp. z o.o., gospodarz spotkania.

Aerożele to lekkie struktury o bardzo dobrych właściwości cieplnych i izolacyjnych. Zalecane są wszędzie, gdzie wielkość powierzchni odgrywa ważną rolę, w tym w akustyce i elektrochemii. Aerożele znajdują zastosowanie w kosmosie, atmosferze, na ziemi, pod ziemią i pod poziomem morza. Izoluje się nimi satelity, skafandry dla astronautów, części rakiet, samoloty, pociski rakietowe, kombinezony dla nurków, okręty podwodne i statki. Dzięki swojemu zastosowaniu w budownictwie, głównie w celu poprawy efektywności energetycznej budynków i skutecznej likwidacji mostków termicznych, tworzą nowoczesny rodzaj izolacji. Z tego materiału wykonuje się także taśmy zabezpieczające przed pęknięciami termicznymi dla konstrukcji drewnianych i stalowych, maty izolacyjne do zabezpieczania podłoży betonowych w niskich temperaturach, elementy drzwi, izolację akustyczną ścian wewnętrznych, izolację fundamentów, izolację stalowych konstrukcji ramowych lub słupków (np. w stolarce okiennej) i wiele innych, a także elementy sprzętu codziennego użytku.

Produkt przeznaczony dla budownictwa - Porogel Medium Spaceloft charakteryzuje się najniższą przewodnością cieplną spośród istniejących materiałów izolacyjnych (współczynnik przewodności cieplnej wynosi 0,014 W/(mK) dla grubości 5 mm, a 0,016 W/(mK) dla grubości 10 mm. Produkt jest odporny na wodę, na zniszczenie i wysokie oraz niskie temperatury (zakres pracy -200oC do +200oC), ponadto eliminuje korozję na elementach przykrytych tą izolacją.

Zródło: Builder

O firmie

Firma Aerogels Poland Nanotechnology Sp. z o.o. jest producentem innowacyjnych produktów opartych o najnowocześniejsze izolacje termiczne wyprodukowane w procesie nanotechnologicznym.

Firma nasza jest również wyłącznym przedstawiciel w Polsce firmy Aspen Aerogels Inc z USA, producenta izolacji termicznych nanotechnologicznych.

Zobacz film

 

 

Aerogels Poland Nanotechnology Sp. z o.o.
ul. Brzozowa 16
11-700 Mrągowo
Poland

Tel: +48 89 741 17 28, +48 89 741 17 29

Zamknij film