Dla budownictwa

Porofix Profil to produkt wykorzystywany w stolarce okiennej i drzwiowej, dzięki któremu straty ciepła w mieszkaniach, domach i innych obiektach są zminimalizowane. Jest to innowacyjne i autorskie rozwiązanie w tej branży budownictwa naszej firmy.

Materiał polecany do budownictwa, w szczególności do zastosowań w starym budownictwie gdzie istnieje możliwość termomodernizacji tylko od środka budynku.
Jest również doskonałym materiałem izolacyjnym dla nowoczesnych projektów budowlanych.
Stosowany jest w temperaturach od - 200°C do +200 °C.

Porofix Nadproże to innowacyjny produkt stworzony do eliminacji mostków termicznych powstających nad otworami okiennymi, drzwiowymi oraz do stosowania pod roletami. Produkt firmy Aerogels Poland Nanotechnology  Sp. z o.o. jest zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem poprzez zastosowanie nanotechnologicznych izolacji termicznych. Porofix Nadproże jest jednocześnie bardzo prosty i szybki w montażu.

Zastosowanie ogólne

Produkty z grupy Porogel stosuje się z powodzeniem w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branży budowlanej, wydobywczej, ciepłownicznej, paliwowo-energetycznej, petrochemicznej, militarnej, motoryzacyjnej, odzieżowej, a nawet obuwniczej.

Podstawowym składnikiem oferowanych produktów firmy Aerogels Poland Nanotechnology Sp. z o.o. jest aerożel, który składa się w ponad 90% z powietrza, co czyni go najskuteczniejszym izolatorem o najniższym przewodnictwie termicznym. Powietrze jest ograniczone krzemionkowym szkieletem tworzącym nanonopory (nawet do 99,8% objętości), które minimalizują wpływ konwekcji i promieniowania. Ponadto, aerożel jest ciałem stałym, zbudowanym z cząsteczek krzemionki, będącej słabym przewodnikiem ciepła.

Łatwość stosowania i skuteczność produktów Porogel osiągnięta jest dzięki następującym cechom produktu:

  1. Są bardzo cienkie 5 mm, 10 mm lub wielokrotność tych liczb w zależności od potrzeb.
  2. Posiadają rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła Lambda 0,014 W/mk przy grubości 5 mm grubości.
  3. Materiał jest wyjątkowo elastyczny - można go dowolnie układać, przyklejać, wycinać i mocować.
  4. Są hydrofobowe i paroprzepuszczalne.
  5. Można je stosować na zewnątrz lub wewnątrz budynku - instalacji izolowanej termicznie.
  6. Jest odporny na ściskanie. Porogel nie traci właściwości termicznych pod naciskiem lub dużym obciążeniem.
  7. Można go łączyć z innymi materiałami niezbędnymi do realizacji różnych rozwiązań technicznych.

O firmie

Firma Aerogels Poland Nanotechnology Sp. z o.o. jest producentem innowacyjnych produktów opartych o najnowocześniejsze izolacje termiczne wyprodukowane w procesie nanotechnologicznym.

Firma nasza jest również wyłącznym przedstawiciel w Polsce firmy Aspen Aerogels Inc z USA, producenta izolacji termicznych nanotechnologicznych.

Zobacz film

 

 

Aerogels Poland Nanotechnology Sp. z o.o.
ul. Brzozowa 16
11-700 Mrągowo
Poland

Tel: +48 89 741 17 28, +48 89 741 17 29

Zamknij film